A zastanawiałem się naprawdę bardzo długo... Żeby nie powiedzieć, że za długo.

Hej! Cześć! Witajcie!

Nie wiem czy to odpowiedni sposób na przywitanie się, ale istnieje szansa na to, że w podobny sposób będę się witał (lub już to robię) w swoich materiałach na YouTube. W każdym razie nie jest to teraz istotne. Istotne jest to, aby przybliżyć Wam dlaczego powstał ten blog i w rezultacie ten wpis (oraz mam nadzieję cała masa innych, jeżeli nie straciłem motywacji).

Gracz Techniczny jest projektem, który przeszedł długą drogę od momentu swoich narodzin w mojej głowie do jego opublikowania w sieci.
W trakcie tej podróży (oczywiście cały czas trwającej 😋) pomysł wielokrotnie się zmieniał i ewoluował. Można powiedzieć, że pierwsze plany stworzenia czegoś swojego pojawiły się gdzieś w okolicy roku 2019.

Postanowiłem wtedy, że czemu by nie spróbować swoich sił w streamowaniu trochę poważniejszym, niż włączenie gry na pełnym ekranie i streamowanie gameplayu.
(Bo to właśnie od chęci strumieniowania się wszystko zaczęło, z czasem przerodziło się to w chęć prowadzenia własnej strony oraz kanału)
Dokładnie w ten sposób wyglądało moje „streamowanie”. Żadnego komentarza, żadnych alertów czy grafik. Niczego. Niczym się to nie różniło od grania samemu w zaciszu własnego pokoju. Było to w roku 2015, streaming się rozwijał, a Twitch miał konkurencję w postaci Hitboxa. Od tego czasu pojęcia takie jak „streaming”, jego próg wejścia oraz to, jak powinna wyglądać dobra transmisja bardzo się zmieniła i poprzeczka została zawieszona o wiele wyżej.

Dzisiaj tworzenie na Twitchu wśród „tych największych” wygląda niczym tworzenie własnego programu telewizyjnego. Często wyposażenie takiego stanowiska streamera przypomina domowe studio. Kamera to nierzadko lustrzanka, co najmniej dwie lampy, greenscreen, profesjonalny mikrofon, a do tego wszystkiego mikser audio. Mało? Dorzućmy dwa, ewentualnie trzy lub więcej monitorów. Oczywiście już nie wspominam o sercu, które to wszystko utrzymuje przy życiu – komputerze za niemałe (w 2022 rzeczywiście niemałe) pieniądze.

Jednak trochę odbiegłem od tematu, czyli dlaczego postanowiłem stworzyć ten blog.


Dlaczego blog „Gracz Techniczny” stał się faktem:

  • Zawsze chciałem prowadzić „coś swojego” i często pisałem do autorów innych blogów z pytaniami czy byłaby możliwość współpracy z nimi. Często bywała, ale gdy przychodziło co do czego, wycofywałem się – prawdopodobnie ze strachu przed nieznanym. Dlatego jeżeli możesz czytać ten wpis oraz kolejne czy oglądać moje poczynania na innych platformach, to oznacza, że zdecydowałem się na opuszczenie pewnej strefy komfortu.
  • Zainteresowanie techniką i rzeczami „od kuchni” sprawia, że nieustannie chcę się rozwijać w tych kwestiach. Czy jest to montaż, obróbka audio czy grafika – wszystko składa się na to, co robię. Samo stworzenie tej strony było nie lada wyzwaniem, a satysfakcja z tego, że ona istnieje jest nie do opisania.
  • Kiedyś mi się marzyło być prezenterem radiowym, dlatego istnieje szansa na to, że z czasem uruchomię własny podcast, a blog będzie dobrym miejscem do publikowania go.
  • Blog sam w sobie jest świetnym miejscem na publikację moich przemyśleń, porad i wszelkiego typu artykułów. Ponadto lubię pisać, więc jest to dodatkowa motywacja. Do tego witryna daje niezależność oraz swój kawałek „ziemi” w internecie – nie ukrywam, że posiadanie własnej strony jest ciekawym doświadczeniem.
  • Motywacja, regularność i dyscyplina. Uruchomienie strony, kanału oraz innych mediów pozwala mi zmotywować się do regularnej pracy nad nimi.
  • Możliwość rozwoju. Nikt nie jest w czymś perfekcyjny od samego początku. To będzie dobre miejsce do treningu umiejętności pisania artykułów oraz porównywania ich na przestrzeni czasu.
  • Ostatnią funkcjonalnością jest to, że strona pozwala mi spiąć całą resztę w całość. Jest to pewnego rodzaju centrum dowodzenia. Tutaj znajdziesz wpisy, podcasty ale także przejdziesz do innych platform, na których urzęduję 😋


Co znajdę na blogu „Gracz Techniczny”?

Blog będzie zawierał dwa główne typy materiałów:

  • Regularne wpisy, w których będę się dzielił swoimi przemyśleniami odnośnie branży growej i wszystkiego, co się wokół niej obraca. Tworzenie gier, streamowanie, technikalia, silniki gier i wiele, wiele więcej. Temat jest bardzo obszerny i uważam, że bardzo dobrze wszystko ze sobą współgra. W końcu nazwa bloga oddaje cały zamysł tego, czym się planuję zająć.
  • Podcasty, które będą uzupełnieniem wpisów oraz omówieniem zupełnie nowych tematów.

To by było na tyle tytułem wstępu odnośnie bloga i tego, co będę na nim publikował 😁
Naturalnie zapraszam Was także na mój kanał YouTube po więcej materiałów oraz na Twitcha na którym się relaksujemy i spędzamy czas w miłej atmosferze. Przypominam także o serwerze Discord oraz reszcie moich profili w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *