Mimo, że Half-Life ma już 25 lat nie należy zapominać o kolejnej „głównej” sezonowej wyprzedaży. Potrwa ona tydzień.

Ćwierć wieku minęło…

Zanim przejdziemy do „mięsa” tego wpisu, czyli tegorocznej wyprzedaży, zatrzymam się na chwilę przy serii Half-Life – ta obchodziła 19 listopada swoje 25 urodziny.
Wtedy właśnie – 19 listopada 1998 roku (był to czwartek, sprawdziłem) zostaje wydana pierwsza część przygód Gordona Freemana. Tytuł wyprzedzający konkurencję w tamtych latach, a co więcej – przez pewien czas to właśnie na nim wzorować się będą inne studia. Próba stworzenia pierwszoosobowego shootera z wciągającą fabułą i elementami logicznymi zapewne wydawała się odważnym krokiem w nieznane. Dziś już wiemy, że studiu Valve opłaciło się to, bo seria Half-Life urosła do miana kultowej, którą praktycznie każdy gracz zna. To na silniku tego samego Half-Life’a powstanie mod, który następnie zaowocuje pełnoprawną odsłoną Counter-Strike.

Twórcy przygotowali aktualizację z okazji 25-lecia, godzinny film dokumentalny przybliżający proces tworzenia gry oraz inne ciekawostki. Wszystko to znajdziecie na tej stronie.

Można wymieniać i wspominać godzinami, ale do sedna – z okazji 25 urodzin pierwszej odsłony serii Half-Life, tę właśnie część można odebrać za darmo na Steamie. Warto przy okazji zaopatrzyć się w pozostałe części tej sagi, bo można je dostać za przysłowiowe grosze.

Naprawdę warto się zaopatrzyć.


Czas na Jesienną Wyprzedaż Steam 2023

Zapewne dobrze znacie, w jaki sposób przebiegają sezonowe wyprzedaże oferowane nam przez Steama, więc postaram się jak najbardziej zwięźle zawrzeć najważniejsze informacje.

Kiedy: od 21 listopada od godziny 19:00 do 28 listopada do godziny 19:00 (7 dni)

Niezmiennie czekają na nas setki tytułów w naprawdę atrakcyjnych cenach oraz odznaka za nominowanie gier do nagród Steam. Kart kolekcjonerskich niestety w tej wyprzedaży nie uświadczymy.


Naturalnie przygotowano także zwiastun:


Nominacje do Nagród Steam 2023

Niezmiennie od 2016 roku to ten czas, kiedy staniemy przed możliwością oddania głosów na gry, które wciągnęły na długie godziny lub po prostu uraczyły nas swoją oprawą czy oryginalnością.

Tradycyjnie głosy będzie można oddać na 11 kategorii, a jedna doczekała się zmiany:

  • Gra VR roku
  • Owoc miłości
  • Najlepsza gra na Steam Decku (w poprzednich latach „Najlepsza gra poza domem”)
  • Razem raźniej
  • Najbardziej innowacyjna rozgrywka
  • Gra ze znakomitą fabułą
  • Najlepsza gra, w której jesteś do bani
  • Znakomity styl wizualny
  • Najlepsza ścieżka dźwiękowa
  • Usiądź i zrelaksuj się

Jak widać wszystko odbywa się na dobrze znanych od lat zasadach, czas na głosowanie trwa tyle, co sama wyprzedaż – tydzień. Za samo głosowanie i spełnienie reszty warunków (m.in. zrecenzowanie czy zagranie w nominowaną grę) otrzymacie odznakę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *